Чи потрібен сертифікат на дизельні електростанції для підприємств

Проблеми з електричним постачанням виникли не відразу після початку воєнних дій, проте були ними викликані. Сьогодні середньостатистичний українець частенько не має світла протягом чотирьох годин поспіль. І якщо вдома з цією проблемою ще можна впоратися, то бізнес постраждав особливо сильно. Це морозильник можна не відкривати зайвий раз, а спробуй вимкнути автоматизовану виробничу лінію чи промислове холодильне обладнання. Не дивно, що майже відразу після перших проблем зі світлом, малий і середній бізнес звернув увагу на такий пристрій, як індустріальний дизельний генератор. Компактний та ефективний, він цілком здатний забезпечити обладнання у кіосках, які пропонують харчові продукти.
А великий бізнес через підвищену витрату цього ресурсу став використовувати потужніше обладнання. Ним стала стаціонарна дизельна електростанція. Саме такий пристрій можна зустріти біля торгово-розважальних центрів та великих мережевих супермаркетів. Індустріальна або промислова електростанція на дизельному пальному забезпечує належний рівень автономності, компенсуючи відключення.
Навіщо потрібний сертифікат на дизельну електростанцію
В принципі, таке потенційно небезпечне обладнання, як індустріальний генератор або промислова стаціонарна електростанція на дизельному пальному, повинні бути сертифіковані. Це з кількома моментами. Індустріальна електростанція:
-
може стати причиною займання, фінансових збитків, травм;
-
виробляє токсичні вихлопні гази, як і будь-який двигун внутрішнього згоряння;
-
заправляється дизельним пальним, яке має той самий рівень токсичності, що й інше пальне;
-
вимагає зберігання запасу дизеля у безпосередній близькості від місця встановлення.
Очевидно, що контрольні органи повинні перевіряти все, від технічних характеристик такого потужного дизельного генератора, до особливостей місця встановлення, наявності сторонніх людей, якості резервуара для зберігання палива.
Ще нещодавно в Україні так усе й було.
Чому в Україні не потрібний сертифікат на індустріальну, промислову електростанцію на дизелі
У зв'язку з проблемами у сфері електропостачання, сьогодні підприємець не зобов'язаний реєструвати та сертифікувати індустріальні генератори та промислові стаціонарні електростанції з потужністю до 5 мегаватів. Також немає потреби у дозволі на зберігання дизельного пального в обсягах до 2 тонн. Це тимчасове рішення, що дозволяє підтримати роботу підприємств і організацій в умовах відсутності електрики на постійній основі. Безумовно, коли проблему буде вирішено, необхідність у сертифікації та зборі інших дозвільних документів буде відновлено.
Втім, попри те, що контроль майже відсутній, представники бізнесу намагаються бути обережними. Індустріальні та промислові електростанції на дизельному пальному намагаються розмістити трохи осторонь потоку відвідувачів, а також захистити металевою сіткою. Останнє робиться задля унеможливлення нещасних випадків.